Almanya da Türk derneğine çirkin saldırı!

 Almanya  nın başkenti Berlin de , Schöneberg semtindeki  "Ottoman Sufi Center" adlı bir  Türk   derneğine  kimliği belirsiz kişiler tarafından  saldırı düzenlendiği bildirildi.

milliyet
0

AA

Berlin polisinden yapılan açıklamada , dernek yetkililerinin dün akşam  derneğe zarar verildiği yönünde suç duyurusunda bulunduğu belirtilerek ,  polisin  de olay yerinde , kaldırım taşlarıyla derneğin dış cephesindeki üç camın  kırıldığını tespit ettiği aktarıldı.

Açıklamada , Eyalet Kriminal Dairesinin devlet güvenlik biriminin ,  olayın arkasında siyasi bir unsur bulunup bulunmadığını incelediği kaydedildi.

Derneğin çalışanlarından Vural Demirtaş , AA muhabirine yaptığı  açıklamada ,  camların kırıldığının bir komşu tarafından fark  edildiğini ve  telefonla kendilerine bildirildiğini söyledi.

Bunun üzerine hemen derneğe gittiklerini ve dün akşam polise suç  duyurusunda bulunduklarını anlatan Demirtaş , polisin de olay yerine gelerek  incelemelerde bulunduğunu belirtti.

Olayın pazar gecesi Türkiye’de halk oylaması bittikten sonra meydana  geldiğini tahmin ettiklerini kaydeden Demirtaş , “Çünkü pazar ve pazartesi günleri  planlanmış ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 2 =