Yurt dışındaki mühürsüz oylar da geçerli sayıldı

 Yurt  Dışı Seçim Kurulunca , Yüksek Seçim Kurulunun (YSK) verdiği "mühürsüz oy" kararı kapsamında söz konusu  oylar   geçerli  sayıldı.

haberturk
0

Yurt Dışı Seçim Kurulunca , Yüksek Seçim Kurulunun ( YSK) verdiği "mühürsüz oy" kararı kapsamında söz konusu  oylar   geçerli  sayıldı.

AA muhabirinin aldığı bilgiye göre , Hollanda da CHP li bir sandık müşahidi , sandık kurulu mührü bulunmayan 150 zarftaki oyların sandık kurulunca  geçerli  sayıldığını belirterek , karara itiraz etti.

Yurt Dışı Seçim Kurulu ise YSK nın , "Yüksek Seçim Kurulu tarafından gönderildiğinde şüphe bulunmayan hallerde sandık kurullarının hata veya ihmali sonucu mühürlenmeyen oy zarfı ve pusulası ile kullandırılan oyların  geçerli  kabul edilmesine" yönelik kararı çerçevesinde itirazı reddetti.

Danimarka da yapılan başka bir itirazda ise AK Parti müşahidi , zarflarda 3 mühür yerine 2 mühür bulunduğu gerekçesiyle geçersiz sayılan 180 oyun  geçerli  sayılmasını talep etti.

cbgAds.AdsInline

Yurt Dışı Seçim Kurulu da YSK nın aynı kararı kapsamında söz konusu zarfların açılarak oyların sayım ve dökümünün yapılmasını ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 3 =