Johnson: Esma Esed de kocası gibi İngiltere’nin yaptırım listesinde

 İngiltere  Dışişleri Bakanı  Johnson  , "Tekil vatandaşlık dosyalarını görüşmüyoruz ancak şunu kesinlikle söyleyebilirim ki  Esma   Esed  de tıpkı  kocası   gibi  İngiltere’nin  yaptırım   listesinde  yer alıyor.” dedi.

milliyet
0

AA

İngiltere Dışişleri Bakanı Boris  Johnson  , İngiliz parlamentosunun alt kanadı Avam Kamarasında milletvekillerinin Suriye’deki gelişmelere ilişkin sorularını yanıtladı.

Oturumda söz alan Muhafazakar Parti milletvekili Sarah Wollaston , Johnson’a , "Cani bir savaş suçlusunu desteklemekte  Esma  Esed’in oynadığı propaganda rolü dikkate alındığında , bu davranışın İngiliz vatandaşlığıyla bağdaşmadığı mesajını net bir şekilde verebilmemiz için sayın Dışişleri Bakanı , İçişleri Bakanı ile  Esma  Esed’e ilişkin görüşmeleri konusunda parlamentoyu bilgilendirebilir mi?” sorusunu yöneltti.

"Tekil vatandaşlık dosyalarını görüşmüyoruz"

Wollaston ın sorusu üzerine  Johnson  , "Tekil vatandaşlık dosyalarını görüşmüyoruz ancak milletvekili arkadaşımın kaygılarını anlıyorum. Şunu kesinlikle söyleyebilirim ki  Esma   Esed  de tıpkı  kocası   gibi  İngiltere’nin  yaptırım   listesinde  yer alıyor.” yanıtını verdi.

Bazı İngiliz milletvekilleri , ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 5 =