Körfez sermayesinden Burdur'a dev yatırım

 Tekno Ray Solar  tarafından inşa edilen  Burdur  Güneş Enerjisi Santrali'ni (GES) Mısır ve Suudi Arabistan ortaklı  Al Abound Holding  satın aldı

haber7
0

Sabah saatlerinde Rekabet Kurulu na düşen Tekin Acar Kozmetik in Fransız Sephora tarafından devralınmasına ilişkn haberin ardından ikinci yabancı satışı haberi enerji sektöründen geldi. 

Türk şirketi  Tekno Ray Solar  ın kurulumunu gerçekleştirdiği 6 ,6 megavat kurulu kapasiteye sahip  Burdur   Güneş Enerjisi  Santrali ni (GES) Mısırlı ve Suudi Arabistan ortaklı enerji şirketi  Al Abound Holding  satın aldı.

Tekno Ray Solar dan yapılan açıklamada ,  Al Abound Holding  in 2018 yılının sonuna kadar Türkiye de 50 megavatlık  yatırım  yapmayı planladığı belirtildi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Tekno Şirketler Grubu Mali İşler Müdürü Berna Meriç , inşa ettikleri  Güneş Enerjisi  santrallerinin global yatırımcının ilgisini çektiğini vurgulayarak , "Al Aboud ile yaptığımız anlaşma da bunun güzel bir örneği. Gelecekte de enerji konusundaki iş birliğimizin devam edeceğine inanıyoruz.  Tekno Ray Solar  olarak yurt dışı sermayenin ülkemize ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 1 =