Kütahya, Eskişehir, Afyonkarahisar referandum sonuçları (2017 Referandum sonuçları)

2017  referandum   sonuçları  için heyecanlı bekleyiş bugün sona eriyor. Türkiye , 18 maddelik  yeni anayasa değişikliğini oylamak için yedinci kez halk oylamasına gidecek.  Kütahya  ,  Eskişehir  ,  Afyonkarahisar  da  referandum  sonuçlarına göre eve

milliyet
0

Türkiye , bugün Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemini getiren 18 maddelik yeni anayasa değişikliğini oylamak için sandık başına gidiyor. Halk oylamasında yurt içinde 55 milyon 319 bin 222 seçmen , 167 bin 140  sandıkta oy kullanacak. Bu rakamın 1 milyon 269 bin 282 sini oy verme gününe  kadar 18 yaşını dolduran yeni seçmenler oluşturacak. Halk oylaması için cezaevlerine de 461 sandık kuruldu. 

Seçmenler , Adıyaman , Ağrı , Artvin , Bingöl , Bitlis , Diyarbakır , Elazığ ,  Erzincan , Erzurum , Gaziantep , Giresun , Gümüşhane , Hakkari , Kars , Malatya ,  Kahramanmaraş , Mardin , muş , Ordu , Rize , Siirt , Sivas , Trabzon , Tunceli ,  Şanlıurfa , Van , Bayburt , Batman , Şırnak , Ardahan , Iğdır ve Kilis te 07.00-16.00  saatlerinde oy kullanacak. Diğer illerde oy kullanma saatleri 08.00-17.00 olacak. Oy kullanmanın bitiş saatine gelindiği halde sandık başında oylarını  vermek üzere bekleyen seçmenler , başkan tarafından sayıldıktan sonra sırayla oylarını kullanabilecek.

Kütahya ,  Eskişehir  ,  Afyonkarahisar  da 2017  referandum   sonuçları  ne olacak? Evet mi Hayır mı daha fazla çıkacak herkes bu sorunun yanıtını merak ediyor. 16 Nisan Anayasa Değişikliği  referandum  sonuçlarını seçim yasağının kalkmasının ardından dakika dakika milliyet.com.tr adresinden takip edebileceksiniz.

KÜTAHYA , ESKİŞEHİR , AFYONKARAHİSAR  referandum  SONUÇLARI ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 6 =