ABD, DEAŞ a ait kimyasal deponun vurulduğu iddiasını yalanladı

 DEAŞ  Karşıtı Uluslararası Koalisyon Sözcüsü Albay Dorrian , "Suriye nin iddiası tamamen uydurma ve yanlış bilgi yayma amaçlı" dedi

haberturk
0

 ABD  Savunma Bakanlığı (Pentagon) , Beşşar Esed rejiminin , "koalisyon güçlerinin Deyr-ez-Zor kentinde  DEAŞ  a  ait  bir  kimyasal  silah deposunu vurduğu ve çok sayıda kişinin öldüğü" yönündeki  iddiasını  yalanladı.

DEAŞ Karşıtı Uluslararası Koalisyon Sözcüsü Albay John Dorrian , yaptığı yazılı açıklamada , Suriye rejiminin dün ortaya attığı iddiayı net bir dille reddetti.

Belirtilen tarihlerde Deyr ez-Zor bölgesinde koalisyon uçaklarına  ait  hiçbir uçuşun olmadığını vurgulayan Dorrian , "Suriye nin iddiası tamamen uydurma ve yanlış bilgi yayma amaçlı." ifadesini kullandı.

SURİYE Yİ VURAN 59 FÜZEYİ BÖYLE ANLATTI: ÇİKOLATALI PASTA YİYORDUK VE...

Suriye devlet televizyonu , koalisyon uçaklarının Deyr ez-Zor bölgesinde  DEAŞ  a  ait  bir  kimyasal  silah deposunu vurduğunu ve bunun da İdlib deki  kimyasal  silah saldırısını aslında Esed rejimi dışındaki unsurların yaptığını gösterdiğini iddia etmişti.

cbgAds.AdsInline

4 Nisan da Esed rejiminin İdlib de sarin gazıyla düzenlediği  kimyasal  saldırıda aralarında kadın ve çocukların da olduğu çok sayıda sivil hayatını kaybetmiş ,  ABD  de  kimyasal  saldırıya füzelerle yanıt vermişti.

ABD li yetkililer , söz konusu  kimyasal  saldırının Esed rejimi tarafından yapıldığı konusunda herhangi bir şüphelerinin olmadığını bir ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 9 =