Bu hafta 5 film vizyona girecek

Türkiye'deki sinema salonlarında bu  hafta  ikisi yerli 5  film   vizyona  girecek.

haber7
0

"Yaşamak Güzel Şey"

"Mandıra Filozofu" filmleri ile dikkati çeken Müfit Can Saçıntı nın yazıp yönettiği ve başrolünde yer aldığı "Yaşamak Güzel Şey" filmi seyirciyle buluşacak.

Tahir Çonka nın yapımcılığında beyaz perdeye taşınan filmde Saçıntı nın yanı sıra Yasemin Çonka , Zihni Göktay , Ayşegül Atik , Günay Karacaoğlu , Merve Hazer , Renan Bilek , Reha Özcan , Onur Dilber , Bahar Süer ve Seyithan Özdemir gibi isimler rol aldı. 

Komedi ve dram türündeki  film  , hayat şartlarına boyun eğen pısırık bir adamın , başına gelen talihsiz bir olayla hayatın güzelliklerini keşfetmesini konu alıyor. 

"Mezeci Çırağı"

Battal Karslıoğlu nun yazıp yönettiği "Mezeci Çırağı" isimli filmin başrollerinde Yusuf Atala , İsmail Arda İrman , Murat Ercanlı ve Ali Tuna İrman oynuyor.

Filmin 1970 li yıllarda Bursa Pirinç Han da geçen hikayesinde Mezeci İsmail Hakkı ve oğlu Özkan ın etrafında dönen hikayeler işleniyor. 

Türkiye deki önemli tekstil şirketlerinden Minteks in kurucusu ve sahibi Özkan İrman ın kendi çocukluk ve ilk çalışma yıllarını anlattığı kitabından uyarlanan filmde İrman ın iki oğlu , Arda ve Tuna da rol alıyor. 

"Otopsi" 

Andre Ovredal ın yönetmenliğini üstlendiği "Otopsi" filmi , ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 6 =