"Buji Ferhat" suikast çetesi çökertildi

İstanbul Büyükçekmece de Sarallar çetesinin alt grubu olarak faaliyet gösteren "Buji Ferhat" takma isimli  Ferhat  Solmaz ve çetesine operasyon düzenlendi.

haberturk
0

İstanbul Büyükçekmece de Sarallar çetesinin alt grubu olarak faaliyet gösteren "Buji Ferhat" takma isimli  Ferhat  Solmaz ve çetesine operasyon düzenlendi. Sedat Şahin grubu üyesi bir kişiye  suikast  hazırlığında olan Serhat Solmaz ve 4 adamı el bombası ve silahlarla gözaltına alındı. Çeteden eylemlerde kullanacakları korku maskeleri de çıktı. Zanlıların , 5 kişinin öldürülmesi olaylarına karıştıkları tespit edildi.

Habertürk Haber Merkezi nden Nihat Uludağ ın aktardığı bilgilere göre , İstanbul Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri , "Saral" ve "Şahin" gurubu çetelerin yeni bir hesaplaşmaya hazırlandığını belirledi. Yürütülen soruşturmada , Saral çetesinin bir alt grubu olarak faaliyet gösteren "Buji Ferhat" takma isimli  Ferhat  Solmaz ,ın Sedat Şahin grubuna yakın bir işadamı olan M.Ş. ye  suikast  yapmaya çalıştığı belirlendi. M.Ş. nin çete üyelerinin daha önce öldürdükleri Sedat Şirin in ağabeyi olduğu öğrenildi.  Ferhat  Solmaz  çetesi  1 yıl süresince teknik ve fiziki takibe alındı. Çete üyelerinin cep telefonu kullanmaması polisin dikkatini çekti. Çetenin Büyükçekmece de bir restorandan pizza siparişi vermesi üzerine polis çete üyelerinin adresini belirlemeyi başardı.

ÇETEYE PİZZACI GÖRÜNÜMLÜ OPERASYON

Çete üyelerinin pizza siparişi vermesinin ardından polis , operasyon için ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 2 =