Nazmiye Muratlı: Engellerimi halterle kaldırıyorum

Doğuştan bedensel engelli olan  Nazmiye   Muratlı  2020 Tokyo Olimpiyatları nda da altın madalya hedefliyor.  Muratlı  , “Sağlığım el verdiği sürece bu hedeften vazgeçmeyeceğim. Ben  Engellerimi   halterle  kaldırıyorum" dedi.

milliyet
0

Haberin diğer fotoğrafları için tıklayın

Bedensel engelli Nazmiye Muratlı... Doğuştan kalça çıkığı nedeniyle hiç yürüyemedi. Önüne çıkan tüm engelleri inatla gülerek , inanarak aştı. 37 yaşındaki başarılı sporcu 2 yıllık spor yaşamına bir çok madalya sığdırdı. Yapamazsın diyenlere inat , azmini hiç kaybetmedi. O halterin kraliçesi... Rio 2016 Paralimpik Oyunları nda Türk halterci  Nazmiye   Muratlı  , 41 kiloda dünya rekoru kırarak altın madalya elde etti.  Nazmiye   Muratlı  nın yeni hedefi 2020 Tokyo Olimpiyatları. 

GÜLEREK HATA TUTUNDU
Nazmiye  Muratlı  nın başarılarla dolu hayat hikâyesini yüzünde gülümsemesini hiç eksik etmeden anlatıyor. Çok güzel bir çocukluk geçirmiş  Nazmiye   Muratlı  , ailesi desteğini hiç eksik etmemiş. Hiç umutsuzluğa düşmemiş ve hep gülerek hayatın içinde olmuş. Engel tanımayan  Muratlı  çocukluğunu şöyle anlattı , “Çok güzel bir çocukluk geçirdim. Sürekli sokaklarda arkadaşlarımla birlikte oyun oynardım. Eve hiç girmezdim dersem daha doğru olur. Ellerimin üstünde çok yürürdüm , evde iş yapardım. Basketbol oynamayı çok seviyordum...”

İNŞAATLARDAN DÜNYA ŞAMPİYONLUĞUNA 
Nazmiye  Muratlı   halterle  , çevresindekilerin spora yönlendirmesiyle ilk olarak 25 yaşında tanıştı. İlk halter salonuna girdiğinde , “Kendi kendine  Nazmiye  , sen ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 2 =