Yunanistan kapıları açtı, geçişler başladı!

Türkiye’den Yunanistan’a günübirlik  geçişler  Muğla’nın Bodrum ilçesinde yeniden başladı. 200 yerli ve yabancı turist Yunanistan’ın Kos Adası’na geçiş yaptı.

milliyet
0

Haberin diğer fotoğrafları için tıklayın

Avrupa Birliği

Feribot seferleri başladı
Mayıs ayında başlayacak olan feribot seferleri bugün sabah saatlerinde başladı. Yaklaşık 200 yerli ve yabancı turist günübirlik vize alarak Yunanistan’ın Kos Adası’na geçti. Geçtiğimiz günlerde İsrail’den gelen turistler de  Yunanistan  adasına feribot ile geçiş yaptı.

Yunanistan dışına çıkış yasak
Kapı vize uygulamasının yeniden yürürlüğe girmesiyle birlikte Türk vatandaşları  Yunanistan  adalarına en fazla 14 günlük geçiş yapabilecek. Kapı vize uygulamasıyla Yunanistan’a geçiş yapanların başka Avrupa ülkelerine geçiş yapamayacağı öğrenildi. Yunan vatandaşları da aynı şekilde Türkiye’ye giriş yapabilecek.

700 bin kişi giriş çıkış yaptı
Kapı vize turizmcilerin de yüzünü güldürdü. Yılda yüz bin turistin kapı vize uygulamasıyla Türkiye’ye geldiği , aynı şekilde Yunan adalarına gittiği bildirildi. Resmi rakamlara göre geçtiğimiz yıl 700 bin yerli ve yabancı turistin Türkiye ile Yunan adalarına giriş çıkış yaptığı , bunların içerisinden yüz bin turistin ise kapı vize uygulaması kullandığı öğrenildi.
Feribot seferi yapan Yeşil Marmaris firmasının satış ve pazarlama müdür Sertaç Erarslan , Bodrum’dan Kos’a seferlerin başladığını ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 7 =