150 bin lira hibeye başvurular başladı

TÜBİTAK'ın girişimcilerin iş fikirlerine sağlayacağı  150  bin  lira  geri ödemesiz destek için  başvurular  bugün itibariyle alınacak.

haber7
0

TÜBİTAK tarafından hayata geçirilen "Bireysel Genç Girişim Programı"na  başvurular  bugün itibariyle başladı. Girişimcilere verilecek  150  bin liralık  hibe  için sektör ve konu ayrımı gözetilmeyecek.  hibe  için  TÜBİTAK  ın ayırdığı toplam bütçe 62 milyon lira.

28 Nisan a kadar başvuruların alınacağı programa başvuru için uygulayıcı kuruluşların kapısını çalmak gerekiyor. Adaylar ilk olarak uygulayıcı kuruluşun onayından geçiyor ve daha sonra  TÜBİTAK  a başvurabiliyor. Bu nedenle ikinci bir başvuru çağrısı daha yapılacak , o da 1-15 Ağustos tarihi arasında olacak. İlk aşamayı geçemeyen girişimciler tekrar şansını deneyebilecek. Uygulayıcı kuruluşlar şöyle: Anadolu Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi , Atılım Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi , Bilkent Cyberpark , Dokuz Eylül Teknoloji Geliştirme AŞ , Erciyes Teknopark AŞ , Fırat Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi Yönetici AŞ , Gazi Teknopark Teknoloji Geliştirme Bölgesi Kurucu ve İşletici AŞ , Gaziantep Üniversitesi Target Teknoloji Transfer Ofisi AŞ , Hacettepe Teknokent Tek. Tran. Ar-Ge Dan. En. Sa. Çe. ile San. ve Tic. AŞ , İnnopark Konya Teknoloji Geliştirme Bölgesi Yönetici AŞ , İstanbul Teknokent AŞ , İTÜNOVA Teknoloji AŞ , Konya Teknokent Teknoloji Geliştirme Hizmetleri AŞ , Marmara Teknokent AŞ , ODTÜ Teknokent Yönetim AŞ , Özyeğin Üniversitesi ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 5 =