Türkiye'deki Suriyeliler böyle takip etti!

Amerika Birleşik Devletleri’nin bu sabaha karşı Suriye’ye yaptığı füze saldırısı sınır hattındaki kentlerde heyecana yol açtı.

haber7
0

Sınır hattındaki Kilis’te yaşayanlar televizyon başında gelişmeleri yakından  takip  ederken , savaştan kaçarak Türkiye’ye sığınan  Suriyeliler  ise ülkelerindeki savaş ve acının biran önce sona ermesini istiyor.

Dünya kamuoyunda geniş yankı uyandıran Suriye’nin İdlib kentinde kimyasal saldırıda aralarında çocukların da bulunduğu onlarca kişinin ölümünün ardından  ABD  , bu sabaha karşı Doğu Akdeniz’deki 2 savaş gemisinden Humus’ta bulunan Şayrat hava üssüne birbiri ardına Tomahawk füzesi ile saldırdı. 59 füzenin fırlatıldığı saldırıda üste bulunan uçaklar , mühimmat depoları , hava savunma ve radarlar hedef alındı.

DESTEK VERDİLER

Tüm dünyada yakından  takip  edilen bu gelişme en çok  Suriye  sınırında heyecana yol açtı. Saldırı haberinin ardından  Suriye  sınırındaki Kilis’te de insanlar yaşanan gelişmeleri yakından  takip  etmeye başladı. Televizyon başında yaşananları anlık olarak  takip  eden Kilisli vatandaşların büyük bölümü ABD’nin müdahalesine destek vererek , kimyasal saldırısı ile onlarca sivilin ölümünün kabul edilemez olduğunu ifade etti.

İç savaştan kaçarak Kilis’e yerleşen  Suriyeliler  de ülkelerinde yaşananları üzülerek  takip  ettiklerini söyledi. Yıllardır süren savaşta sivillerin yaşamını yitirdiğini , kimyasal ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 9 =