THY nin ABD ve İngiltere uçuşlarında yasak başladı

 ABD  nin ve  İngiltere  nin İstanbul u da içine alan bazı havalimanlarından bu ülkelere uçuşlarda güvenliği gerekçe göstererek kabine cep telefonundan büyük elektronik alet almayı yasaklamasıyla ilgili uygulamaya Türk Hava Yolları da başla

haberturk
0

THY nin 9 noktaya olan  ABD  ve  İngiltere   uçuşlarında  bazı yolcular tablet , dizüstü bilgisayar gibi cep telefonundan büyük elektronik eşyalarını uçağa biniş öncesi son kapıda görevlilere teslim etti. Bazı yolcular ise valizlerinin içine koyarak uçağın kargosuna verdi. Yasaklı elektronik cihazlara yönelik kısıtlama  THY  nin bu sabah saat 08.25 te  ABD  nin New York şehrine gerçekleştirdiği TK03 ve Londra ya gerçekleştirdiği TK1979 sefer sayılı uçuşlarla başlatıldı.

GÖREVLİLERE TESLİM ETTİLER

Kısıtlamayla ilgili daha önce bilgilendirilen yolcuların birçoğunun elektronik eşyalarını valizlerine yerleştirerek , havalimanına geldiği görüldü. Bu yolcular , pasaport kontrollerinin ardından uçaklara geçti. Farklı ülkelerden  ABD  ve  İngiltere  gitmek üzere transit gelen ve yanında dizüstü bilgisayar , tablet , fotoğraf makinesi , müzik çalar ve oyun konsolları gibi cihazı olan yolcular ise uçak kapısında yapılan kontroller sırasında cihazlarını yer hizmetleri görevlilerine teslim etti. Kayıt işlemleri yapılan cihazların üzerine etiket yapıştırıldıktan sonra özel bir kutuya koyulan yerleştirilerek uçak altındaki kargo bölümüne alındı. Yolculardan alınan yasaklı elektronik cihazlar sefer bitiminde bagaj etiketi eşleştirilmesiyle birlikte sahiplerine tekrar teslim edilecek.

cbgAds.AdsInline

YOLCULARA YASAĞA ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 1 =