Antalya da kitabına uydurulan cinayet davasında inceleme raporu okundu

 Antalya  daki  cinayet  davasının duruşmasında , sanıklardan Murat C. nin yazdığı romanının cinayetle ilgisinin olup olmadığına ilişkin tutanak okundu.

haberturk
0

 Antalya  da geçen haziran ayında öldürüldükten sonra cesedi yakılıp kuyuya atılan 25 yaşındaki Hulusi Gelişken in katili oldukları iddiasıyla 3 sanığın yargılandığı davanın duruşmasında , sanıklardan Murat C. nin yazdığı Ölümün Nefesi romanının cinayetle ilgisinin olup olmadığına ilişkin tutanak okundu.

Antalya da Kirişçiler Mahallesi ndeki ormanlık alanda arama yapan define avcıları , geçen yıl bir kuyuda yanmış bir ceset buldu. Yapılan araştırmada başından vurulduktan sonra yakılan cesedin , bir süredir kendisinden haber alınamayan Hulusi Gelişken e ait olduğu saptandı. Yapılan soruşturmada Hulusi Gelişken in , kız arkadaşıyla birlikte kaldığı evden 23 Haziran günü sabaha karşı yakın arkadaşı İbrahim Caner ve Mahsum Kartal ile Isparta ya gideceğini söyleyip ayrıldığı ve bir daha haber alınamadığı , kredi kartından da 3 kez para çekildiği ve şifresinin değiştirildiği anlaşıldı.

Olayla ilgili İbrahim Caner , Mahsum Kartal ve Murat C. gözaltına alındı. Şüphelilerin cinayeti , Murat C. nin yazdığı Ölümün Nefesi adlı romandan esinlenerek işledikleri iddia edildi. Sevk edildikleri mahkemece tutuklanan sanıklardan Mahsum Kartal ve İbrahim Caner hakkında kasten insan öldürmek ve başkasına ait banka veya kredi kartının izinsiz kullanılması suretiyle yarar sağlama suçlarından ömür boyu , Murat C. hakkında ise ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 5 =