Yunanistan da grev öncesi darbe tehdidi

Krizdeki  yunanistan  ın Başbakan Yardımcısı  pangalos  parlamentoda görüşülen tedbir paketi geçmezse tankların sokağa ineceğini ileri sürdü.

haber7
0

Yorgo Kırbaki nin haberi

Ekonomik kriz içindeki Yunanistan’da “darbe” tartışmaları alevlendi. Başbakan Yardımcısı Teodoros  pangalos  dün parlamentoda görüşülmeye başlanan ve çarşamba günü oylanacak 28 milyar euroluk tasarruf ve kemer sıkma tedbirleri ile özelleştirme programının kabul edilmemesi halinde ordunun müdahale edeceğini söyledi.

Yarınki oylama için de Yunanistan’da hayat 48 saatliğine duracak.  pangalos  , İspanyol “El Mundo” gazetesine verdiği demeçte “Orta vadeli bütçe parlamentoda kabul edilmez ve drahmiye dönersek , ülkede anarşi hüküm sürer. Halk paralarını çekmek için bankalara hücum eder.

Ordu da bankaları korumak için tankları sokağa çıkarmak zorunda kalır” dedi. Savunma Bakanı Panos Beglitis “Silahlı Kuvvetlerin iç güvenlik ile hiçbir ilgisi yoktur.

Silahlı Kuvvetler dış güvenlik içindir. Silahlı Kuvvetlere değinirken herkes dikkatli olmalıdır. Silahlı Kuvvetleri iç meselelere karıştırmayalım” diyerek tepki gösterdi.

SADECE ACİL HASTALARA BAKILACAK

Her Yunanlının en az 5 yıl süreyle yılda 1 maaş ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 8 =