Pakistanlı işadamlarından çağrı

 pakistan  ın Koç ve Sabancı sı olarak bilinen işadamları , Türkiye nin dünya devleti olmasından memnuniyet duyduklarını söyledi.

haber7
0

Aydın Hızlıca nın haberi

Türkiye nin kendileri için büyük abi olduğunu ifade eden  Pakistanlı  işadamları , ülkelerine yatırım yapmaları için Türk işadamlarına çağrıda bulundu.

Türkiye İşadamları ve Sanayiciler Konfederasyonu (TUSKON) ve  pakistan  Türkiye İşadamları Derneği nin (PAKTURK) organizasyonuyla Türkiye ye gelen işadamları , bir dizi temaslarda bulundu. Ülkelerinde sektörlerinin en büyüğü olan işadamları , İstanbul , Konya , Nevşehir , Kayseri , Eskişehir , İzmir ve Kocaeli nde iş görüşmeleri yapıyor.

Pakistan ın en büyük mobilya fabrikalarının sahibi olan  farooq ahmed malik  , Türkiye nin kabuğunu kırdığını ve dünyanın dört bir yanında iş bağlantıları kurduğuna işaret etti.

Türkiye ile ortak iş yapmak istediklerini anlatan işadamı , "Türk işadamları  pakistan  a yatırım yapsın , çok cazip. Dünyanın en ucuz ve kaliteli işgücü bizim ülkemizde. Biz fabrikalarımızı açmaya hazırız. Bu sayede hem  pakistan  hem de Türkiye birlikte kalkınsın." dedi.

Türkiye ile muhabbeti ticarete de taşımak istediklerini ifade eden Malik , "Pakistan da devlet , yatırımcılardan vergi almıyor. Ülkemizde iş yapan en büyük yabancı ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 1 =