Seçim bitti iş dünyası yatırıma koşacak

 tbmm  de yapılacak yemin törenlerinin ardından kısa sürede kabine belirlenecek. Yeni kabinede ekonomi yönetiminin belirlenmesiyle birlikte yatırımların daha da hızlanması bekleniyor.

haber7
0

Buğra Kardan ın haberi

Bugüne kadarki en sakin milletvekili seçimlerini geride bırakan Türk iş dünyasının gözü şimdi yeni projelerin hayata geçirilmesinde.

Yeni kabinede ekonomi yönetiminin belirlenmesiyle birlikte yatırımların daha da hızlanması bekleniyor.

12 Haziran da milletvekili seçilenler bugün Türkiye Büyük Millet Meclisi nde yapılacak yemin töreniyle resmen vekil olacaklar.

Yüzde 50 oyla oyunu arttırıp güven tazeleyen AK Parti nin bu hafta yeni kabineyi kurması bekleniyor. 12 Haziran seçimleri öncesi başlayan birçok projenin yeni kabine ile birlikte hızlanarak devam etmesi bekleniyor.

İş dünyasının gözü özellikle yeni kabinede ekonominin başına geçecek isimleri merak ederken Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ın seçim önesi açıkladığı çılgın projelerin hayata geçirilmesi de beklenen gelişmeler arasında.

Cihan Haber Ajansı (Cihan) , iş dünyasının önde gelen isimlerine seçim sonrası görüşlerini , yeni kabineye yönelik beklentilerini sordu.

Yakalanan istikrar ve güven ortamı sayesinde yaptıkları yatırımlara yenilerini ekleyeceklerini ifade eden patronlar , yabancı sermayenin de Türkiye ye ilgisinin ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 1 =