Özel düzenekli mazot şebekesi çökertildi

İstanbul da kiraladıkları otomobillere kurdukları düzenekle park halindeki TIR ların yakıt depolarında bulunan mazotu çekerek çaldıkları iddia edilen 26 kişi polisin gözaltına alındı.

milliyet
0

Haberin diğer fotoğrafları için tıklayın

Ali AKSOYER/İSTANBUL ,

POLİS BİR YIL ÖNCE YAKALANAN İKİ KİŞİNİN İZİNİ SÜRDÜ
İstanbul da bir yıl önce düzenlenen operasyonda kamyonlardan  mazot  çalarken fark edilen iki şüpheli , polis ekipleri tarafından yakalanmıştı. Şüpheliler Mustafa İ. , ve Yakup Ç. , çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklanmıştı. Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri yakalanan bu kişilerle ilgili yürüttükleri soruşturmada olayın organize bir şekilde yapıldığını tespit etti.

26 KİŞİLİK ŞEBEKE TESPİT EDİLDİ
TIR parklarında 1 yıl önce  mazot  çalan bir şebekenin varlığının ortaya çıkarılmasıyla birlikte Gaziosmanpaşa Cumhuriyet Savcılığının talimatı üzerine 3 ay önce tekrar bir soruşturma açıldı. Polis teknik ve fiziki takibin ardından 8 Mart 2017 de operasyon için düğmeye bastı. Hırsızlık Büro Amirliği ne bağlı ekipler , 32 adrese yaptıkları eşzamanlı baskınlarda elebaşılığını daha önceden çok sayıda polise geliş kaydı bulunan Ali R. nin yaptığı 26 kişilik şebekeyi çökertti.

DEPOLARI BENZİN İSTASYONUNA ÇEVİRMİŞLER
Baskın yapılan yerler arasında bulunan 3 depoda bulunanlar ise deneyimli dedektifleri bile şaşırttı. Depoların içine plastik depolar ve pompalar konularak , bu yerlerin ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 5 =