İncir çekirdeği geçim kapısı oldu

Aydın da yürütülen bilimsel çalışma sonucu incir  çekirdeği  yağının Omega 3 ve E vitamini yönünden zengin olduğunun tespit edilmesi girişimcileri harekete geçirdi.

milliyet
0

Haberin diğer fotoğrafları için tıklayın

Dünya kuru incir üretiminde ilk sırada yer alan Aydın da yürütülen bilimsel çalışmayla incir  çekirdeği  yağının Omega 3 ve E vitamini açısından zengin olduğunun tespit edilmesi , ürünün sağlık için kullanımını hızla artırıyor.

Nazilli ilçesinde incir hakkında Ar-Ge faaliyetleri yürüten girişimci Fatih Aydın , yörede geleneksel olarak kullanımı bilinen incir  çekirdeği  yağına ilişkin bilimsel çalışma yaptı.

Ege Üniversitesi İlaç Geliştirme ve Farmokokinetik Araştırma Uygulama Merkezi ile birlikte yürütülen çalışmada incir çekirdeğinden elde edilen yağın içerik analizi yapıldı.

Yoğun Omega 3 ve E vitamini tespit edilen incir  çekirdeği  yağının içeriğindeki asit ve vitaminlerin özellikle cilt sorunlarıyla ilgili destekleyici tedavi özelliğine sahip olduğunun bilinmesi üzerine tesis kuran girişimci , ülke genelinden gelen taleplere yetişmekte zorlanıyor.

"CİLT SORUNLARINA İYİ ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 2 =