Görüntüler FETÖ'cülerin yalanlarını ortaya çıkardı

FETÖ ile bağlantılarının bulunmadığı söyleyen sanıkları Genelkurmay Karargahı'ndaki görüntülerle ve haklarında yapılan tahkikatla yalanlandı.

haber7
0

Fetullahçı Terör Örgütünün (FETÖ) 15 Temmuz daki darbe girişimine ilişkin Genelkurmay Başkanlığındaki eylemlerle ilgili 221 kişi hakkında hazırlanan çatı iddianamesindeki bazı sanıkların "darbede aktif rol almadıkları ,  FETÖ  ile bağlantılarının bulunmadığı" yönündeki savunmaları , Genelkurmay Başkanlığı Karargahı ndaki görüntülerle ve haklarında yapılan tahkikatla yalanlandı.

Darbecilerin imha ettiklerini sandıkları ancak Bilgi İşlem Dairesindeki yedekleme sisteminden ulaşılan ve iddianamede yer alan kamera görüntüleri , sanıkların ifadeleri ile 15 Temmuz gecesi yaşananlar arasındaki çelişkiyi ortaya koyuyor.

İddianamede sanıklar arasında yer alan eski Genelkurmay 1. İstihbarat Analiz ve Değerlendirme Daire Başkanı Tuğamiral Sinan Sürer in , ifadesinde inkar ettiği FETÖ bağlantısı ve darbe girişimindeki faaliyetleri , Genelkurmay Başkanlığının hazırladığı tahkikat raporu ve Karargah ta kaydedilen güvenlik kamerası ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 2 =