Bakanlar Kurulu'ndan Akbank kararı

 Bakanlar   Kurulu  kararıyla ,  Akbank  Türk Anonim Şirketi Genel Müdürlüğü ve bağlı iş yerlerinde Banka ve Sigorta İşçileri Sendikası tarafından alınan grev  kararı  60 gün ertelendi.

haber7
0

Resmi Gazete nin mükerrer sayısındaki  Bakanlar   Kurulu  kararında ,  Akbank  Türk Anonim Şirketine bağlı işyerlerinde Banka ve Sigorta İşçileri Sendikası tarafından alınan grev kararının , ekonomik ve finansal istikrarı bozucu nitelikte görüldüğünden 60 gün süreyle ertelendiğine yer verildi.

Bu süre içerisinde uzlaşma sağlanamaz ise taraflardan birinin başvurusu üzerine Toplu İş Sözleşmesi Yüksek Hakem  Kurulu  nca düzenlenerek uyuşmazlık çözümlenecek ve süreç sona erecektir.

AKBANK TAN AÇIKLAMA

Konuyla ilgili  Akbank  tan şu açıklama yapıldı:

Bankamız ile Banka ve Sigorta İşçileri Sendikası (Banksis) arasında 17. Dönem İşletme Toplu İş Sözleşmesi görüşmeleri ile ilgili arabulucu sürecinde taraflar arasında mutabakat sağlanamadığı duyurulmuştu.

Banksis tarafından grev  kararı  alınmıştır. Bu karar , 6356 sayılı Kanunun 63 ncü maddesi hükmü gereğince ekonomik ve finansal ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 2 =