Zararlı ürünlerin satışı önlenemiyor

İnsan sağlığına  Zararlı  olduğu gerekçesiyle toplatılan kozmetik ürünleri , internet ortamında rahatça satılmaya devam ediyor.

haber7
0

Sağlık Bakanlığı’na bağlı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu’nun(TITCK) denetime tabi tuttuğu kozmetik ürünlerin yüzde 80’inden fazlası ya mevzuata aykırı ya da güvensiz bulundu. Bakanlık , sağlığa zarar verecek nitelikte olan ürünleri piyasaya sürenlere 237 bin 696 TL ceza keserken , ulaşabildiği ürünleri de toplatarak imha etti. Ancak ulaşılamayanlar internette satılıyor.

HASTALIĞA DAVETİYE

Denetimden geçemeyen ürünlerin 199’unun teknik düzenlemeye aykırı ürün olduğu , 211’inin ise laboratuvar testleri sonrası güvensiz olduğunu açıklandı. Son üç aydaki denetimlerde bakanlık firmalara 237 bin 696 TL ceza vermesine rağmen bu ürünler internette satılmaya devam ediyor.

Güzel ve farklı görünmek amacıyla kullanılan ancak kansere kadar birçok hastalığa davetiye çıkaran merdiven altı atölyelerde , uygun olmayan koşullarda , yüksek veya mevzuata aykırı hammadde kullanılarak üretilen bu ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 8 =