Türkiye, İran dan 2 milyon turist bekliyor

TÜROB tarafından hazırlanan raporda , geçen yıl 1  milyon  665 bin İranlı  turist  ağırlayan  Türkiye  nin bu yıl 2 milyona ulaşmayı hedeflediği bildirildi

milliyet
0

AA

-

Geçen yıl charter uçuşlarda sorunlar yaşanmasına rağmen 1  milyon  665 bin İranlı turisti ağırlayan  Türkiye  , bu yıl 2 milyona ulaşmayı hedefliyor. 

Türkiye Otelciler Birliğinden

Raporda , geçen yıl charter uçuşlarda sorunlar yaşanmasına rağmen 1  milyon  665 bin İranlı turisti ağırlayan  Türkiye  nin , bu yıl 2 milyona ulaşmayı hedeflediği bildirildi.

"İki ülke arasında siyasi ilişkilerde gerginlik olmaması durumunda bu hedef pek uzak görünmüyor." denilen raporda , hatta kan kaybeden diğer büyük pazarlar ve Nevruz Bayramı öncesinde  İran  dan gelen talep göz önüne alındığında  İran  ın bu yıl en büyük turizm pazarı olabileceği kaydedildi.

Bu yılın ilk ayında  İran  dan gelen  turist  sayısının geçen yılın aynı ayına göre yüzde 10 artarak 101 bin kişi olduğu belirtilen raporda , şunlar kaydedildi:

"İran , turizmde artış yaşanan nadir pazarlar arasında yer aldı. Bu , yıl sonu için olumlu bir işaret. İki ülke arasında siyasi ilişkilerde gerginlik ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 2 =