FETÖ den zina talimatı!
Etiketler:

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığınca , FETÖ/PDY ye finansman sağladıkları iddiasıyla aralarında şirket yöneticilerinin de olduğu şüphelilere yönelik hazırlanan fezlekede , örgütün yapılanmasına ilişkin önemli bilgilere yer verildi.

milliyet
0

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı , Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması na

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı Örgütlü , Kaçakçılık ve Mali Suçlar Soruşturma Bürosunca , Birim Gayrimenkul Limited Şirketi ile bu şirkete bağlı kuruluşlarda , özellikle Maltepe de bulunan Pinhan Restoran da FETÖ/PDY ile ilgili toplantılar yapıldığı , terör örgütüne finansman sağlandığı iddiaları üzerine aralarında şirket yöneticilerinin de bulunduğu şüphelilere yönelik hazırlanan fezleke tamamlandı.

Fezleke , İstanbul ağır ceza mahkemelerinde dava açılması amacıyla İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Soruşturma Bürosu na gönderildi.

Fezlekede , aralarında örgütte üst düzey yönetici olarak değerlendirilen Ali Çelik , Metin Birdal , Ahmet Çelik , Hızır Güngör ve Mehmet Gözütok gibi isimlerin de bulunduğu 47 şüpheliye , "terör örgütü FETÖ/PDY yöneticisi ve üyesi olma" , "anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs etme" , "terör örgütünün finansmanını sağlama" ve "nitelikli dolandırıcılık" suçlamaları yöneltiliyor.

Şüphelilerin silahlı terör örgütü FETÖ/PDY üyesi oldukları kaydedilen fezlekede , şüphelilerin bu örgütün emir ve talimatlarıyla hareket ederek örgüte insan ve para kaynağı sağlamak maksadıyla şirketler kurdukları , bu şirketler aracılığıyla finans temin ettikleri , bu iş ve ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 9 =