Osmanlıca Eğitim uygulaması yayınlandı

 android  platformu için 'Osmanlıca Eğitim' adından bir  uygulama  yayınlandı.

haber7
0

Osmanlıca eğitimi için  android  platformunda yeni bir  uygulama  sunuldu. Google Play den indirebilen içerik herhangi bir izin istemiyor.

Uygulamaya dair açıklamada ise şunlar belirtildi:

Temelden başlayıp seviye seviye  Osmanlıca   eğitim  imkanı. Her zaman yenilenmeye müsait özelliktedir.  Osmanlıca  imla müfredatı bölümünde detaylı şekilde  Osmanlıca  yazım kuralları örneklerle anlatılmaktadır.

Osmanlıca Metinler;  Osmanlıca  herhangi bir kelimeye tıkladığınızda latincesini , latincesine bastığınızda  Osmanlıca  imlasını veren onlarca okuma metni (Hikayeler , kıssalar , şiirler , güzel sözler) sizleri bekliyor.

Osmanlıca Sözlük; hem  Osmanlıca  hem latince yazarak arama imkanı sağlamakta ve yaklaşık 70.000 kelime hazinesi vardır. Manadan da kelime arama yapabilir ve istediğiniz kelimeyi favorilerinize ekleyebilirsiniz.

Osmanlıca Oyunlar; kelime oyunları , doğru yanlış oyunu , lügat bilgisi , adam asmaca , çoktan seçmeli ve çeşitli dillerde kelime bilgisi.  uygulama  , hatalarınızı görme imkanı veriyor.

 Osmanlıca Bilgi Yarışması; binlerce genel kültür , ahlaki , edebi , dini soru. Sorular ve cevaplar bu bölümde  Osmanlıca  olup zamana karşı yarışacaksınız!

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorumlar
64x64

Mustafa

08 Mart 2017, Çarşamba 15:03:40


Mükemmel bir uygulama. Süper bir hizmet.
64x64

Mustafa

08 Mart 2017, Çarşamba 15:03:33


Mükemmel bir uygulama. Süper bir hizmet.
Yorum Yaz
8 + 9 =