Konya da babasını ve amcasını öldürmekten aranan zanlı, bağ evinde yakalandı

 Konya  da tarlasına gübre döktüğü gerekçesiyle amcası ve  babasını  av tüfeğiyle öldüren Nevzat Gürbüz (40) , saklandığı  bağ   evinde  yakalandı.

haberturk
0

 Konya  da tarlasına gübre döktüğü gerekçesiyle amcası Osman Gürbüz (60) ile tüfeği elinden almak isteyen babası Himmet Gürbüz ü (63) av tüfeğiyle öldürüp , kuzeni Mehmet Gürbüz ü (38) yaralayan Nevzat Gürbüz (40) , saklandığı Aksaray ın Eskil İlçesi ndeki  bağ   evinde  yakalandı.

Daha önce cinayet suçundan cezaevinden tahliye olan Gürbüz , adliyeye sevk edildiği sırada gazetecilerin Neden öldürdünüz? sorusuna Beraat diyerek cevap verdi.

Olay , geçen 5 Mart Pazar günü saat 17.00 sıralarında Altınekin İlçesi Oğuzeli Mahallesi nde bir yaylada meydana geldi. Nevzat Gürbüz ün evinin de içindi bulunduğu tarlanın bir kısmına , iddiaya göre bitişik tarlanın sahibi ve aynı zamanda amcasının oğlu olan Mehmet Gürbüz , hayvan gübresi döktü. Nevzat Gürbüz de kuzeni Mehmet Gürbüz e , tepki gösterdi.

ARAZİ ANLAŞMAZLIĞINDAN HUSUMETLİLER

Aralarında daha önceden arazi anlaşmazlığı yüzünden husumette bulunan iki kuzen arasında tartışma çıktı. İddiaya göre , tartışmanın kavgaya dönüşmesi üzerine babası Osman Gürbüz de kavgaya karıştı. Nevzat Gürbüz , evinden aldığı pompalı tüfekle amcası ve kuzenine ateş açtı. Bu durumu fark eden babası Himmet Gürbüz de , müdahale ederek oğlunun elindeki tüfeği almak istedi.

İddiaya göre çıkan arbedede Nevzat Gürbüz ün tetiğe dokunması ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 8 =