Bakan Soylu: Ben bu sorumluluğu alıyorum!

İçişleri Bakanı Süleyman  Soylu  , terörü bitireceklerini ama esas meselenin , terörden sonra , teröristi bitirdikten sonra sosyal politikalar ve ekonomik politikalar olduğunu söyledi.

haber7
0

İçişleri Bakanı Süleyman  Soylu  , "Ben bugün İçişleri Bakanıyım , eğer bir ailenin 13 yaşındaki kızı , 12 yaşındaki evladı , 14 yaşındaki evladı Metina ya , Zap a , Kandil e eğer götürülüyorsa bunun sorumlusu benim ,  Ben  bu  sorumluluğu  alıyorum" dedi.

Mardin in Kızıltepe İlçesi nde bir alışveriş merkezinde , sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve kanaat önderiyle düzenlenen toplantıda bir araya gelen  İçişleri Bakanı  Süleyman  Soylu  , yaptığı konuşmada , gelişen Türkiye nin önünü kesilmek istendiğini belirtti.

Ülkenin 40 yıldır bir  terör  hadisesiyle karşı karşı olduğunu kaydeden  Bakan   Soylu  , "İki elimizi başımızın arasına koyup bir düşünelim. Biz bundan ne elde ettik , kimin faydası oldu , bundan kim kazandı? Bir tarafta terörü yükseltmeye çalışanlar bir tarafta canla başla çocuklarımızı geleceğe taşımak isteyenler , bir tarafta kendilerine savaşçı bulmak isteyenler. Bir tarafta dinini , geleneklerini , göreneklerini bu coğrafya ne emrediyorsa onu öğrensin diyenler , diğer tarafta da belirli istismarlarla çocuklarımızın hayatını köreltip onlara insanlık dışı davrananlar. Bunların hepsini görüyoruz. Biz Allah ın adaletine inananlardanız ve Allah a teslimiz. Bu coğrafya iyilik coğrafyasıdır , bu medeniyet iyilik medeniyetidir" dedi.

Terörün bitirilmesinde ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 4 =