ABD de düzenlenen  Trump için yürü  etkinliğinde kavga çıktı

 ABD  de 30 eyalette  düzenlenen   Trump  için  yürü  etkinliği sırasında  Trump  taraftarları ile karşıtları arasında  kavga   çıktı  , yumruklar ve sopalar havada uçuştu

haberturk
0

ABD deki birçok eyalette gerçekleştirilen "Trump için yürü" gösterilerinde karşıt görüşlü gruplar arasında  kavga  çıktı.

Ana akım medya , sivil toplum kuruluşları ve özellikle azınlık grupların yoğun eleştirilerine muhatap olan  ABD  Başkanı Donald  Trump  ın destekçileri , 30 a yakın eyalette 4 Mart tarihinden esinlenerek , "March 4 Trump" (Trump için yürü) etkinlikleri düzenledi.

Başkent Washington D.C. , New York , Michigan , Florida gibi bir çok kent ve eyalette  düzenlenen  gösteriler genellikle sakin geçerken , California nın Berkeley kentinde  Trump  taraftarları ile karşıtları buluştu.

Yumruklar ve sopalarla  kavga  eden gruplar birbirlerine biber gazı da attı. Polisin müdahale ettiği olaylarda bazı kişiler yaralanırken , polis en az 5 kişiyi gözaltına aldı.

cbgAds.AdsInline

Minnesota da da yaklaşık 300 kişilik  Trump  taraftarına 50 kişilik karşı grubun müdahalesi sonucu  kavga  çıktı. Polisin 6 kişiyi gözaltına aldığı kaydedildi.

Washington eyaletindeki gösterilerde çıkan olaylar nedeniyle 4 , Tennessee deki gösterilerde ise 2 kişinin gözaltına alındığı belirtildi.

Trump taraftarları New York ta da  Trump  Tower önünde toplanarak , Başkan  Trump  a destek mesajları verdi.

Gösteriler çok sayıda kentte düzenlense de katılımcı sayısı olarak  Trump  karşıtı protestolardaki sayıların altında ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 3 =