'Dağbaşı'nda kahramanlık destanı

Hakkari’nin Çukurca ilçesinin Irak sınırındaki  Dağbaşı  Tepe'de büyük bir  kahramanlık   destanı  yazan şehitler için 2172 rakımlı tepede anıt yaptırıldı.

haber7
0

30 Ağustos 2016 tarihinde başlatılan Şehit Sağlık Üstçavuş Mekan Şahin Operasyonu yla Irak’ın kuzeyine yaklaşık 5 ,5 kilometre mesafedeki  Dağbaşı  Tepe de Mehmetçik destan yazdı. 

Terör örgütü için stratejik bir öneme sahip olan ve teröristlerin geçiş güzergahını büyük oranda kontrol altında tutabilen 2172 rakımlı  Dağbaşı  Tepe yi kuşatan Mehmetçik , teröristlerle göğüs göğse çarpıştı.  kahramanlık  destanının yazıldığı  Dağbaşı  Tepe kısa sürede bölücü terör örgütü mensuplarından temizlenirken , 8 Mehmetçik ise şehit oldu.KAHRAMANLAR İÇİN ANIT YAPILDI

Göğüs göğse çarpışarak vatan için canlarını feda eden kahramanların isminin tek tek yazıldığı bir anıt yaptırıldı. Son Mehmetçik’in şehit düştüğü ve çatışma izlerinin hala ilk günkü gibi tazeliğini koruduğu noktada yaptırılan anıtın başında ise bir asker sürekli nöbet tutuyor. Büyük bir  kahramanlık   destanı  yazan şehitler için 2172 rakımlı Irak hududunda yaptırılan anıtla şehitlerin anısına sahip çıkılıyor.

ŞİMDİYE KADAR 9 ŞEHİT VERMİŞTİK

Mehmetçik in kahramanlığını anlatan  Dağbaşı  Tepe Üs Bölgesi Komutanı , "Tepenin bölücü terör örgütü mensuplarından temizlenmesi , göğüs göğse ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 3 =