Hakan Fidan’ı uğurlayan kadın subay da FETÖ’cü çıktı!

15 Temmuz hain darbe girişimi öncesinde Hulusi Akar ile görüşmek için karargaha gelen MİT müsteşarı  Hakan   Fidan  ı o gün  uğurlayan   kadın  subayın kim olduğu ortaya çıktı.

milliyet
0

15 Temmuz darbe girişiminde Genelkurmay Başkanlığı’nda yaşananlara yönelik hazırlanan çatı iddianamesinde Üsteğmen Kübra Yavuz 123 No’lu sanık olarak yer aldı. Girişim öncesi Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar ile görüşmek için Karargâh’a gelen MİT Müsteşarı  Hakan  Fidan’ı Protokol Subayı Kübra Yavuz uğurladı. Bu an kameralara yansıdı.

Habertürk ün haberine göre; Görüntülerde , Fidan’ın cuntacı Özel Kuvvetler personeli baskınından 15 dakika önce Karargâh’tan ayrıldığı görülüyor. Genelkurmay’da yapılan sorgulama sırasında  FETÖ  ile irtibatını kabul eden Yavuz’un , savcılıktaki sorgusunda ise önceki ifadesini reddettiği öğrenildi.

FETÖ Ana İddianamesi’nde 123’üncü sanık olan Üsteğmen Kübra Yavuz , MİT Müsteşarı  Hakan  Fidan’ı , Karargâh’tan uğurladıktan 15 dakika sonra darbe girişimi başladı. Yavuz’un Genelkurmay koridorlarındaki görüntüsü kameralara yansıdı.


Etiketler: hakan  Fidan  ,  kadın   subay  , karargah ,  Hakan   Fidan  uğurlama ,  kadın   subay   FETÖ  , Kübra Yavuz , protokol subayı , Temmuz ,Habertürk ,Genelkurmay ,Hakan  Fidan  ,Genelkurmay Başkanlığı

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 9 =