Akın Öztürk ile ‘Menfez paşası’ arkadaş çıktı

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nca hazırlanan ‘Karargâh iddianamesi’nde ,  Akın   Öztürk  ile  ‘Menfez  paşası’ Zekeriya Kuzu’nun arkadaşlığına da yer verildi.

milliyet
0

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nca hazırlanan ‘Karargâh iddianamesi’nde , FETÖ’nün firari imamı Adil Öksüz’ün ilk darbe toplantısı için 27 Aralık 2015’te Ankara’ya gittiği , farklı tarihlerde 13 kez Başkent’e geldiği belirtildi. İddianamede bir numaralı sanık  Akın   Öztürk  ile  ‘Menfez  paşası’ Zekeriya Kuzu’nun arkadaşlığına da yer verildi

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin hazırladığı 2 bin 581 sayfalık çatı iddianamesinde elebaşı Fethullah Gülen’den alınan onayın ardından darbe toplantılarına başlandığına ve alınan kararlara yer verildi. İddianamede , örgütün mahrem imamlarından şüpheli Ali Irmak’ın şüpheli Ramazan C.’den 10 adet “patates” cep telefonu hattı aldığı ve bu hatları cuntacıların birbirleriyle irtibat kurmaları için dağıttığı belirtildi.

14-15-16 Temmuz tarihlerinde aktif olan bu hatları Özel Kuvvetler’de kurmay albaylar Osman Kılıç , Murat Korkmaz , Harun Olgun , Ümit Bak , Fırat Alakuş , Şükrü Seymen ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın Başyaveri olarak görev yapan Ali Yazıcı ile Tuğamiraller Sinan Sürer , Ömer Faruk Harmancık’ın kullandığı tespit edildi. Bu hatların telefon bayii sahibi Ramazan C.’nin kardeşi üzerine kayıtlı olduğu belirlendi. Ramazan C. hakkında soruşturma başlatıldı.

AKAR’IN ŞAHSİ EŞYASI ODASINDAN ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 9 =