Bu hafta 7 film vizyona girecek

Türkiye'deki  sinema  salonlarında bu  hafta  3'ü yerli 7  film   vizyona  girecek.

haber7
0

Hüdaverdi Yavuz un yönettiği ve Reha Beyoğlu , Özlem Balcı , Volkan Başaran , İsmail Hakkı Ürün , Ali Yaylı , Orhan Aydın , Bahar Hacıbektaşoğlu , Işık Yıldız ile Ahmet Bayaslan ın oynadığı "Reis" izleyici ile buluşacak.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ın yaşam hikayesinden esinlenerek sinemaya uyarlanan  film  , 1960 lı yıllarda başlayan yasaklar , toplumsal çatışmalar , Türkiye nin o yıllardan günümüze kadar yaşadığı zorluklar konu edilerek hazırlandı.

Senaryosu Murat Özdil e ait olan dram türündeki filmde , Cumhurbaşkanı Erdoğan ı Reha Beyoğlu canlandırıyor.

"İstanbul Kırmızısı"

Halit Ergenç , Tuba Büyüküstün , Mehmet Günsür , Nejat İşler , Serra Yılmaz , Zerrin Tekindor , Cemre Ebuzziya , Şerif Sezer ve Reha Özcan ın oynadığı filmin yönetmen koltuğunda Ferzan Özpetek bulunuyor.

Özpetek in uzun bir aradan sonra Türkiye de çektiği ilk  film  olan ve aynı isimli kendi kitabından sinemaya uyarladığı  film  , İstanbul a yeni gelen bir adamın ve çevresindekilerin hikayelerine odaklanıyor.

"Yağmurlarda Yıkansam"

Derin İnce , Müge Ulusoy , Yeliz Tozan ve Engin Benli nin başrollerinde oynadığı filmin yönetmenliğini Gülten Taranç üstlendi.

Çekimleri İzmir de gerçekleştirilen  film  , kadına şiddeti konu ediniyor. Anne ve babası tarafından öldürülen Gamze adındaki genç bir ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 6 =