Tekirdağ da bir vatandaş ihale teklfinde fazladan sıfır atınca mağdur oldu

Uluslararası Yargı Ağı Projesi (UYAP) sisteminde açılan ihalede gayrimenkul satın almak isteyen  vatandaş   fazladan   sıfır   atınca   mağdur  konumuna geldi

haberturk
0

Uluslararası Yargı Ağı Projesi (UYAP) sisteminde 86 bin liradan ihaleye açılan 160 bin lira bedelli gayrimenkulü almak isterken 94 milyon liralık teklifte bulunan ve ihaleyi rekor ücretle kazanan Harun A , elektronik ortamdaki hatalı işlemin iptal edilememesi üzerine ihalenin feshedilmesi istemiyle dava açtı.

Tekirdağ 2. İcra Müdürlüğü , Türkiye İş Bankası AŞ nin alacağına karşılık , borçlu bir kişi ve şirket adına kayıtlı  Tekirdağ  daki kat irtifaklı ve arsa paylı , "mesken" nitelikli taşınmaz için  ihale  açtı.

İhaleye açılan gayrimenkul için 160 bin lira muhammen bedel takdir edilirken ,  ihale  başlangıç bedeli de 84 bin lira olarak belirlendi.

UYAP üzerinden elektronik ortamda 22 Şubat ta açılan ihaleye , 94 bin liralık teklifle katılmak isteyen İstanbullu Harun A , sıfırların eklendiğini göremeyip teklif kısmına yanlışlıkla "94 milyon lira" yazdı. 160 bin liralık değerinin çok üzerinde teklif yapılan gayrimenkulün ihalesi , başka tekliflere gerek kalmaksızın Harun A ya kaldı.

cbgAds.AdsInline

Yaptığı yanlışlığın farkına varan Harun A , hatayı düzeltmek istese de "elektronik ortamda yapılan ihaleye sunulan bedelin değiştirilemeyeceğinin" belirtilmesi üzerine , ihalenin feshedilmesi davası açması için avukatı Mehmet Kılıç a başvurdu.

Avukat Kılıç tarafından  Tekirdağ  İcra Hukuk Mahkemesine yazılan dilekçede ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 7 =