Eski başbakanlardan Necmettin Erbakan, vefatının 6. yılında düzenlenen programla anıldı

 Eski   başbakanlardan   Necmettin   Erbakan  ın  vefatının  6. yılı dolayısıyla "İlim , Fikir , Devlet ve Dava Adamı Prof. Dr.  Necmettin   Erbakan  ı Anma Programı" düzenlend

haberturk
0

Eski  başbakanlardan   Necmettin   Erbakan  ın  vefatının  6. yılı dolayısıyla "İlim , Fikir , Devlet ve Dava Adamı Prof. Dr.  Necmettin   Erbakan  ı Anma Programı" düzenlendi.

Bir otelde gerçekleştirilen programda konuşan Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu ,  Erbakan  ın hayatını ve yaptığı çalışmaları anlattı.

Erbakan ın adalete dayalı dünya düzenini ilk hedef olarak belirlediğini vurgulayan Karamollaoğlu , Batı da yaşananları eleştirerek Batı nın kendi menfaatleri söz konusu olduğunda belirlediği kıstasları çiğnediğini ifade etti.

Karamollaoğlu , dünyada huzurun , barışın olması için hakkın ve hukukun üstün tutulması , adaletin sağlanması gerektiğini dile getirdi.

Necmettin  Erbakan  ın , "Öyle önemli bir yola çıkıyoruz ki bu yolda mücadele edebilmek için sağlam bir inanca sahip olmamız lazım. Karşınızda gücü gördüğünüzde diziniz titreyecekse baskıya tahammül edemeyeceksiniz , böyle bir yola teşebbüs etmeyin. Ediyorsanız sonuna kadar dayanın." sözlerini hatırlatan Karamollaoğlu ,  Erbakan  ın ahlaki ve manevi değerlerin üstün tutulmasına önem verdiğini belirtti.

Karamollaoğlu , "Hocamız bize şunu gösterdi , biz bu ülkede yaşayan her insanla çok farklı görüşlerde olsak bile bu memleketin bekası söz konusu olduğu zaman bir araya gelip kucaklaşabilmeliyiz. Bundan dolayı da 70 lerde Cumhuriyet Halk Partisiyle ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 8 =