İşadamını kaçırıp domuz bağı ile...

Tekirdağ'ın Çerkezköy İlçesi’nde yatırım yapmak için buluştuğu 4 kişi tarafından silah zoruyla rehin alınan iş adamı Nurettin Çakın , kaçarak polise sığındı.

haber7
0

Hollanda’da uzun yıllar çalıştıktan sonra İstanbul Silivri’ye yerleşen Nurettin Çakın , bir süre önce Tekirdağ’ın  Çerkezköy  İlçesi’nde yaşayan Ali Kemal Aydoğan ile tanışıp arkadaş oldu. Çakın , parası olduğunu ve Hollanda’daki birikimleri ile Türkiye’de arsa ve işyeri gibi yerler alıp yatırım yapmak istediğini dile getirince , Kemal Aydoğan , Çakın’ın elindeki paraları almak için plan yaptı. Çerkezköy’de bir süre önce bir işyeri kiralayan Aydoğan , Çakın’ı ilçeye davet ederek , kiraladığı işyerini satma bahanesi ile Kızılpınar Mahallesi’ndeki dükkana götürdü.

Ali Kemal Aydoğan , işyerinde kuzenleri Ali Aydoğan , Cemali Aydoğan ve Enes Durdu ile birlikte Nurettin Çakın’ın işyerinin bodrum katına indirip , etkisiz hale getirdi. Çakın’ı  domuz   bağı  yöntemiyle ellerlini ve ayaklarını bağlayarak ağzını bantladılar. İki zanlı Çakın’a , polis ve devlet ile yakın ilişkileri olduğunu ve hesabındaki paraları kendilerine vermeleri durumunda can güvenliğini sağlayacaklarını söyledi. Çakın’ı bodrum katında yaklaşık 4 saat rehin tutan şüpheliler , daha sonra bankadan paraları çekip kendilerine vermelerini istedi. Ölüm korkusu ile bu duruma razı olan Çakın , Ali Kemal Aydoğan , Aziz Aydoğan tarafından kiralanan bir otomobille bankadaki paraları çekmesi için Saray İlçesi’ne ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 7 =