CHP'den 'AKP' kararı!

 CHP  Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan , partililere konuşurken 'AKP' dememelerini , 'AK Parti' ifadelerini kullanmalarını istedi.

haber7
0

Yıldız Kenter Şükran Güngör Tiyatro Salonunda partililerle bir araya gelen CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan , anayasa değişikliği referandumuna ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

"AK PARTİ DEN YÜZDE 20 SEÇMENİN OYUNA İHTİYACIMIZ VAR"

Parti olarak  referandum  kampanyasını kutuplaştırıcı ve ötekileştirici bir dile teslim olmadan yapacaklarını belirten Tezcan , şunları kaydetti:

"Alışılagelmiş üslubumuzu ve yöntemimizi bırakacağız. Çok açık. Adalet ve Kalkınma Partisine oy veren en az yüzde 20 seçmenin oyunu almaya ihtiyacımız var. Başka çaresi yok. Alamazsak bir anlamı yok. Konuştuğumuzun da bir anlamı yok. Çaba harcamamızın da. O zaman onların önem verdiği değerleri , onları rahatsız edecek şekilde sarsmayacağız. Mesela  AKP  demeyeceğiz arkadaşlar. Diyebiliyorsanız konuşurken AK Parti diyeceksiniz , diyemiyorsanız Adalet ve Kalkınma Partisi deyin. İrite oluyor.  Evet  diyecek olan Adalet ve Kalkınma Partiliyi  hayır  a ikna etmek için konuşmaya başladığında neye ihtiyacın var? Dinletmeye ihtiyacın var.  AKP  dediğin anda dinlemiyor."

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 9 =