Pendik te zift çukuruna düşen köpeği ekipler kurtardı

 zift   çukuruna   düşen  ve hayati fonksiyonları zayıf olan köpeğin imdadına  Pendik  Belediyesi Veteriner Ekipleri yetişti.

haberturk
0

Zift  çukuruna   düşen  ve hayati fonksiyonları zayıf olan köpeğin imdadına  Pendik  Belediyesi Veteriner Ekipleri yetişti. Hekimlerin uzun uğraşları ve titiz çalışmaları sonunda eski sağlığına kavuşan köpek , bakımevinde yeni sahiplerini bekliyor.

Pendik Sanayi Mahallesi nde sahipsiz bir köpek , fabrikalar bölgesinde bulunan  zift   çukuruna  düştü.  zift  çukurunda yaşam mücadelesi veren  köpeği  fark eden vatandaşlar ,  Pendik  Belediyesi Veteriner Ekipleri ne durumu bildirdi. Olay yerine gelen  ekipler  , sahipsiz hayvanı tedavi edilmek üzere bakımevine nakletti. Vücudunun tamamı ziftle kaplanmış olan köpek bakımevine ulaştırıldığında zor nefes aldığı ve hayati fonksiyonlarının oldukça zayıf olduğu öğrenildi. Veteriner hekimlerin ilk müdahalesinde köpeğin vücut ısısı , solunum ve nabız fonksiyonlarını normal seviyeye getirdi.

YENİ SAHİPLERİNİ BEKLİYOR

İlk müdahalenin ardından 1 ayı aşkın süren tedavisinde ziftin köpeğin vücudundan arındırılması için bazı işlemler yapıldı. Veteriner hekimler , günlük olarak sıcak banyo , sıvı yağ , pudra ve çeşitli ilaçları uygulayarak zifti köpeğin vücudundan temizledi. Hekimlerin uzun uğraşları ve titiz çalışmaları sonunda köpek , eski sağlığına kavuştu. Yeni arkadaşlarıyla birlikte mutlu günlerini yeniden yaşamaya başlayan köpek , bakımevinde yeni sahiplerini ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 6 =