Türk Telekom fiber kablolama sistemi tanıtıyor

 Türk   Telekom  International'ın tek  Türk  şirketi olarak yer aldığı uluslararası denizaltı  fiber   kablolama  sisteminin tanıtım toplantısının İstanbul'da yapılması planlanıyor.

haber7
0

Türk  Telekom  açıklamasına göre ,  Türk Telekom  iştiraklerinden  Türk Telekom  International ın ilk ve tek Türk şirketi olarak dahil olduğu SEA-ME-WE 5 projesi tamamlandı.

Mart 2014 te başlayan projeye Marmaris in de bir istasyon olarak eklenmesini sağlayan  Türk Telekom  International , önemli katkılar sağladığı bu proje ile Türkiye nin bölgede bir telekomünikasyon köprüsü olarak konumunu daha da güçlendirmiş oldu.

Fransa dan Singapur a uzanan ve 17 ülkeyi birbirine bağlayan SEA-ME-WE-5 in tamamlanması vesilesiyle 21 Şubat ta  Türk Telekom  ve Turk  Telekom  International ev sahipliğinde İstanbul da projenin tanıtım toplantısı yapılmasının planlanıyor. Törene , projeye dahil olan 19 şirketten üst düzey yöneticilerle 17 ülkeden bürokratların ve telekomünikasyon sektöründen önemli isimlerin katılımı bekleniyor.

Açıklamaya göre , SEA-ME-WE 5 , Avrupa-Asya hattında kurulan ilk  fiber  denizaltı bağlantısı olmasının yanı sıra en kaliteli ses ve veri trafiğinde en az gecikme oranı ile de oldukça üst düzey bir teknolojiye sahip. Projeyle , Türkiye nin dünya ile dijital iletişimini güçlendiren ve hızla artan veri ihtiyacını 24Tbps başlangıç kapasitesi ile en yüksek seviyede karşılayabilen bir altyapı inşa edilmiş ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 7 =