Trump ın danışmanı Steve Bannon: Ortadoğu ve Çin ile savaşa gireceğiz

Beyaz Saray’ın stratejilerden sorumlu başdanışmanı konumundaki  Bannon  ın , 1 yıl önce “Tartışmalı adaların bulunduğu Güney  Çin  Denizi’nde ve Ortadoğu’da , gelecek 5 ya da 10 yıl içerisinde kesinlikle  savaşa  gireceğiz” dediği i

haberturk
0

ABD Başkanı Donald Trump’ın 7 Müslüman ülkeye vize yasağı getirmesi kararının arkasındaki isim olan  Steve  Bannon’ın , 1 yıl önce “Tartışmalı adaların bulunduğu Güney  Çin  Denizi’nde ve Ortadoğu’da , gelecek 5 ya da 10 yıl içerisinde kesinlikle  savaşa  gireceğiz” sözlerini sarf ettiği öğrenildi.

Beyaz Saray’ın stratejilerden sorumlu başdanışmanı konumundaki  Bannon  , aynı zamanda aşırı sağcı internet portalı Breitbart’ın da eski yöneticisiyken verdiği bir demeçte , ABD’nin Ortadoğu’da da ‘büyük bir savaşın’ içinde yer alacağına değindi.

Bannon’ın dile getirdiği görüşlerde dikkat çektiği iki önemli ortak nokta var; “Çin ve İslam tehdidi”. Washington , Çin’in , Güney  Çin  Denizi’ndeki adalar , kayalıklar ve mercan adalarının çevresini doldurarak suni kara parçaları oluşturduğunu tespit ettiklerini açıklamıştı.

Bunlara ek olarak , önceki gün kongre tarafından onanan Dışişleri Bakanı Rex Tillerson da Çin’in oluşturduğu suni adaları kullanmasına izin vermeyeceklerini ifade etti. Böyle bir blokajın iki ülkeyi  savaşa  sürükleyeceği uyarıları yapılıyor.

GAZETE HABERTÜRK

cbgAds.AdsInline SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ! ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 5 =