Afyon daki mühimmat deposu patlamasında FETÖ şüphesi araştırılacak

Afyonkarahisar da meydana gelen 25 askerin şehit olduğu  mühimmat   deposu   patlamasında   FETÖ   şüphesi  araştırılacak

haberturk
0

Afyonkarahisar  daki  askeri birlikte 2012 de meydana gelen  mühimmat   deposu  patlamasıyla ilgili davada görev alan yeni mahkeme heyeti soruşturmasının genişletilmesine ve olay sırasında görevli askeri personel ile şehitlerin  FETÖ  ile bağlantıları olup olmadığının araştırılmasına karar verdi.

Afyonkarahisar Şehit Uzman Çavuş Mete Saraç Kışlası nda , Kara Kuvvetleri Lojistik Komutanlığı na bağlı 41.  mühimmat  Bölük Komutanlığı nda  mühimmat  deposunda 5 Eylül 2012 de 25 askerin şehit olduğu patlamayla ilgili davanın görülmesine Eskişehir Muharip Hava Kuvveti ve Hava Füze Savunma Komutanlığı ndaki Askeri Mahkeme de devam edildi. Duruşmada yeni heyet görev aldı.

ANNENİN FERYADI: OĞLUMU 70 KİLO ASKERE GÖNDERDİK , 750 GRAM OLARAK GERİ ALDIK
Duruşmada okunan raporda patlamanın el bombası sonucunda meydana geldiği belirtildi. Rapora tepki gösteren şehit Faruk Ergenç in babası Bekir Ergenç , oğlunun DNA sında C4 patlayıcının bulunduğuna dikkat çekti. Anne Satı Ergenç ise patlama sonrasında oğlunun 750 gram olarak kendilerine teslim edildiğini belirterek , "Ben oğlumu 70 kilo olarak askere gönderdim. Bir çocuğu 3.5 kilo olarak dünyaya getiriyorsunuz. Askerden 750 gram olarak geri aldık. Boş mezara gidip geliyoruz. Bu olayı Allah rızası için aydınlatın. Bu olayda  FETÖ  mü var bulun" dedi.

"SANIKLAR ZORLA ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 7 =