Çankırı da Uzun ailesi ölen kedilerini aile mezarlığına gömdü

 Uzun   ailesi  , 10 yıl önce yavruyken sokakta bulup sahiplendikleri Boncuk isimli kedileri beyin tümöründen ölünce ,  kedilerini   Çankırı  daki  aile   mezarlığına  gömdü

haberturk
0

Çankırı da yaşayan  aile  ,  ölen   kedilerini   aile   mezarlığına  gömdü.

Dilek  Uzun  , 10 yıl önce yavruyken sokakta bulup sahiplendiği ve "Boncuk" ismini verdiği kedisinin ayağında güç kaybı oluştuğunu fark etti.  Çankırı  da tedavi edilemeyen kediye Ankara daki hayvan hastanesinde beyin tümörü tanısı konuldu. Kedi , bir süre sonra burada öldü.

"Boncuk"u  Çankırı  ya getiren  Uzun  , Sarıbaba Mezarlığı ndaki  aile  kabristanlığına gömdü."BİZLERİ KAPIDA KARŞILIYOR , YANIMIZDAN AYRILMIYORDU"

Dilek  Uzun  un oğlu Murat  Uzun  , yaptığı açıklamada , "Boncuk"un ailenin bir ferdi olduğunu dile getirerek , şunları söyledi:

"Ben 18 yaşındayken annem sokakta bulup almış. Cep telefonu büyüklüğündeydi. Evimizde büyüdü. Kapıda bizleri karşılıyor , yanımızdan ayrılmıyordu. Bu zamana kadar hiç hastalanmamıştı. İlk kez hastalandı ve öldü. Boncuk u tedavi ettirmek için çok uğraştık ama onu yaşatamadık."

Uzun , Boncuk u kaybetmenin üzüntüsünü yaşadıklarını , çünkü onun can dostları olduğunu dile getirdi.

Boncuk u 20 yıl önce  ölen  diğer kedilerinin yanına gömdüklerini söyleyen  Uzun  , "Daha önce de Pamuk isimli kedimiz vardı. Onu da  aile  kabristanlığımızda gömmüştük. Boncuk u da onun yanına defnettik." dedi.

...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 3 =