Kaynak: Türkiye yeni yatırım hamleleri başlatıyor

Başbakan Yardımcısı Veysi  Kaynak  ,  Türkiye  nin kredi notunu indirmesiyle ilgili olarak açıklama yaptı

haberturk
0

Başbakan Yardımcısı Veysi  Kaynak  , "Bütün dünya büzülürken , bütün dünya küçülürken ,  Türkiye   yeni   yatırım   hamleleri  başlatıyor." dedi.

Kaynak , AK Parti Dulkadiroğlu İlçe Başkanlığı tarafından düzenlenen Danışma Meclis toplantısında yaptığı konuşmada , Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Standard & Poor s (S&P) ,  Türkiye  nin kredi notunu indirmesiyle ilgili olarak , bütün dünya küçülürken ,  Türkiye  nin  yatırım  hamlelerine devam ettiğini ifade etti.

Dün gündeminde olmamasına rağmen kredi derecelendirme kuruluşunun ,  Türkiye  nin kredi notunun düşürmesine bir anlam veremediğini belirten  Kaynak  , şöyle devam etti:

"Türkiye nin döviz sıkıntısı yok.  Türkiye  nin ödemeler dengesinde bir sıkıntısı yok.  Türkiye  nin ithalatta , ihracatta bir sıkıntısı yok.  Türkiye  nin borçlarını çevirmekte bir sıkıntısı yok.  Türkiye  de döviz bol , petrol bol her şeye ulaşılabiliyor. Bütün dünya büzülürken , bütün dünya küçülürken ,  Türkiye   yeni   yatırım   hamleleri  başlatıyor. Diyarbakır da terörden zarar gören bölgede 73 milyar liralık bir  yatırım  hamlesi başladı."

Kaynak , Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras , darbeci askerleri iade konusunda yaptığı açıklamayı hatırlatarak , şu değerlendirmelerde bulundu:

"Darbeye katıldığı bizzat belli olan ve milletin helikopteriyle Yunanistan a sığınan ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 7 =