Detoks ile bağışıklık sisteminizi güçlendirin

Kışın sağlıklı kalmanın en önemli kuralı güçlü bir  bağışıklık  sistemi... Peki bağışıklığı güçlendirmek için ne yapmalı?

haber7
0

İnsan vücudunun savunma mekanizması olan  bağışıklık  sistemi , özellikle kış mevsiminde hastalıklara karşı direnç sağlarken , soğuk algınlığı ve grip gibi üst solunum yolu enfeksiyonlarından korunmada önemli bir rol oynuyor. Sık sık hastalanıyor , tükenmek bilmeyen uçuklardan şikayet ediyor ve kendinizi halsiz hissediyorsanız , bu belirtiler bağışıklığınızın düşmüş olabileceğini gösteriyor. Peki , kışın sağlıklı kalabilmek ve bağışıklığımızı güçlendirerek hastalıkların önüne geçmek için neler yapmamız gerekiyor?

Vücudumuzu hastalıklara karşı koruyarak , zararlı mikrop ve enfeksiyonlarla baş eden savunma mekanizması  bağışıklık  sistemi , özellikle kış mevsiminde soğuk algınlığı , grip gibi üst solunum yolu enfeksiyonlarından korunmada önemli bir görev üstleniyor.  bağışıklık  sistemini güçlü tutmanın yolu ise demir , çinko , selenyum gibi insan vücudu için gerekli vitamin ve antioksidanları dengeli bir şekilde tüketmekten geçiyor. Bunun yanında kaliteli uyku almak , stresten uzak durmak ve vücudun yükselen toksin seviyesini dengeleyen  detoks  programlarını uygulamak da bağışıklığın güçlenmesine büyük katkı sağlıyor.

Nelere dikkat etmeli

Bağışıklığı yükseltmek için D , A , C , E ve B vitaminleri , karotenler , demir , çinko ve selenyum başta olmak üzere tüm vitamin ve ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 8 =