‘Afrika’yı FETÖ’den temizleyelim’

 Afrika  gezisinin ilk durağı Tanzanya’da büyük ilgiyle karşılanan Cumhurbaşkanı Erdoğan , görüşmelerde  FETÖ  ile mücadele konusunun önemine vurgu yaparak , “Bu örgüt sizin için de tehdit. Afrika’dan temizleyelim” dedi

milliyet
0

İBRAHİM YILDIZ İstanbul DHA

Konuyla ilgili yazılı açıklama yapan Tüketici Birliği Federasyonu Başkanı Deniz , “Federasyonumuza ulaşan bir e-posta da bu ayarlama işleminin usulüne uygun yapılmadığının kuyrukta çok fazla taksicinin olması nedeni ile taksimetre ayarlamasının adeta ‘bas mührü bas parayı’ şeklinde usulüne uygun yapılmadığı şikâyeti geldi. Biz bu başvurulardan yola çıkarak eğer gerçekten böyle bir şey var ise tüketicinin çok ciddi şekilde mağdur olacağı düşüncesindeyiz. Federasyon olarak bu konunun takipçisi olacağız” dedi.

‘Dava açacağız’

Taksimetre ayarlarında taksici esnafının mağdur edilmesinin yanında 3 ay arayla esnafın iki kez taksimetre ayarlama ücreti vermek zorunda bırakıldığının altını çizen Deniz , “Akaryakıt nedeni ile artan maliyetlerden şikâyetçi olan taksici esnafı 3 ay arayla 2 kez taksimetre ayar ücreti vermek zorunda bırakıldı. Taksiciler mağdur edilmiş durumda. Gelinen noktada 2.5 km’ye kadar mesafeye kadar 8 lira 75 kuruş indi-bindi ücretinin ne kadar yanlış bir karar olduğunu gösteriyor. Ayrıca , ortada dolaşan iddialar doğruysa İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) bu kararı geri almak zorundadır. Yeni tarife ile ilgili yasal süre içinde biz gerekli davayı ve iptal davasını açacağız” diye konuştu.

Etiketler: İstanbul ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 5 =