Kriz büyüyor! Milyonlarca kişi susuz kaldı

Suriye'nin  Şam  ve  Halep  kentleri ile civarında güvenlik , teknik sorunlar nedeniyle  Milyonlarca  kişinin suya erişemediği belirtildi.

haber7
0

Suriye nin  Şam  ve  Halep  kentleri ile civarında güvenlik , teknik sorunlar nedeniyle  Milyonlarca  kişinin suya erişemediği belirtildi.

BM İnsani İşler Koordinasyon Ofisi nden (OCHA) yapılan açıklamada , 22 Aralık tan bu yana Ayn el-Fica  Su  tesislerinin kullanılamaz durumda olması nedeniyle  Şam  ve civarında 5 ,5 milyon kişinin suya erişemediği belirtildi.

Bölgedeki çatışmalar nedeniyle Suriye Kızılayı ve teknik heyetin onarım çalışmalarını durdurmak zorunda kaldığı kaydedilen açıklamada , BM nin , tesislerin hızlı şekilde onarımı için hazır olduğu vurgulandı.

Açıklamada ,  Halep  in doğusunda DEAŞ kontrolünde bulunan  Su  tesislerindeki arıza nedeniyle de  Halep  te 1 ,8 milyon kişinin 14 Ocak tan bu yana  susuz  kaldığı belirtildi. DEAŞ in onarım ekiplerine giriş izni vermediği kaydedilen açıklamada , BM ve diğer yardım kuruluşlarının suya erişimi olmayan bölgelere tankerlerle  Su  ulaştırmaya çalıştığı ifade edildi.  

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 7 =