Tekno müzik tüp bebeği büyütüyor

Bilim insanları ,  Tekno   müzik  ritminin hem  tüp  bebek uygulamasındaki başarı oranını etkilediğini hem de  tüp  bebeklerin büyümesine yardımcı olduğunu keşfetti.

ntv
0

İlişkili Haberler Tüp bebekte başarıyı artıran test “Türkiye  tüp  bebek tedavisinde dünya ile yarışıyor” "En iyi koşan sperm" başarısı

Moskova daki Altra-vita IVF kliniğinin yaptığı bir araştırmada  tüp  bebek yumurtalıklarına 24 saat tekno müzik dinletildiğinde hem döllenme oranının yükseldiği hem de elverişli embriyo sayısının beşte bir oranda arttığı gözlemlendi.

CNN in haberine göre , Edinburgh da gerçekleşen Döllenme 2017 adlı konferansta  Tekno  yumurtalıklar ın embriyoya dönüşümünün daha hızlı olduğu ve rahme yerleşim seviyesine gelme ihtimallerinin arttığı konuşulmuştu.

TEKNO MÜZİK , KLASİK VE POP MÜZİKTEN DAHA GÜÇLÜ 

Tekno müziğin etkisi klasik , metal veya pop müzikler yapılan deneylere göre daha güçlü sonuçlar verdi. Uzmanlar Armin Van Buuren in A State of Trance adlı parçası benzeri sabit  Tekno  ritmi olan şarkılar kullandılar.

Embriyolar geçmişte farklı tür müziğe farklı tepkiler vermişlerdi. 2013 te bir grup İspanyol bilim insanı araştırmalarını Madonna , Bach , Metallica ve Mozat benzeri sanatçıların parçalarını kullanarak yaptıklarında da  tüp  bebeğin büyümesine yardımcı olduklarını gözlemlemişlerdi.

"TİTREŞİMLER ORTAMI ÇALKALIYOR , BEBEĞİ ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 5 =