Erdoğan: ABD başaramadı ama bizde tıkır tıkır işliyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip  Erdoğan  , Cumhurbaşkanlığı Külliyesi nde , Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığınca yapımı tamamlanan SGK hizmet binalarının toplu açılış töreninde konuşuyor.

milliyet
0

Sosyal Güvenlik Kurumu nun

"Temelde hepsi aynı işi yapan  ama  farklı statülerde faaliyet gösteren sosyal güvenliğin tek çatı altında birleştirilmesi bile tek başına reformdur. Bunu çok engellemek isteyenler oldu " diyen  Erdoğan ın konuşmasından öne çıkanlar şöyle:

Kurumlarımız yatırım yapabiliyor , hizmetin gayretini artırmanın yollarını arayabiliyor. Artık vatandaş devletine ulaşmak için dere tepe koşturmuyor. Devlet hizmeti vatandaşının ayağına götürmek için çalışıyor. Pek çok hizmet telefonla , internetle verilebildiği için vatandaşımız işlerini evden halledebiliyor. İşte bu muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkma mücadelesidir.

Asgari ücret 2002 yılında 184 liraydı , bugün bin 404 lira. Aynı dönemde SSK işçi emeklisi maaşı 257 liraydı bugün bin 402 lira. Dünkü Türkiye de emekli olmak demek sefalete mahkum olmak demekti. Bugün ülkemizde yaşı gelip emekli olan hiç kimsenin mağdur olması söz konusu değildir. Emeklilerimizin refah seviyesini artırmakla kalmadık , mağdur durumda olan tüm vatandaşlarımıza da sahip çıktık.

VERDİĞİNİZ SÖZLERİ YERİNE GETİRİN

İmkanı olan kendi primini ödüyor , imkanı olmayanın yanında da devlet var. Sosyal bir hukuk devletiyiz diyoruz ya bunu lafla yapmıyoruz , icraatla yapıyoruz. Batı gayrisafi milli hasılasıyla çok daha zengin olduğu halde mültecileri almıyor , Sağda ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 7 =