Soğuk havayla ‘tekno’ mücadele

Elektronik cihazlar da üşür. Soğuklar cep telefonu , tablet kullanımını da etkiliyor. Soğuğa maruz kalınca kolayca bozulabiliyor veya şarjları bitebiliyor. Alınabilecek basit önlemler var

milliyet
0

Hanife Baş / Tech Köşe

Türkiye’de son günlerde yaşanan Sibirya soğukları teknolojiyi de etkiledi. Hemen herkesin elinden düşmeyen cep telefonları , tablet , bilgisayar , fotoğraf makinesi gibi cihazlar da soğuğa dayanıklılık mücadelesi veriyor. Su geçirmeyen , soğuğa , darbeye dayanıklı cihazlar böyle dönemlerde imdada yetişiyor. Karlı havalar cihazlarını korumak isteyenlerin aksesuar talebini de artırdı. Erken biten bataryalar , su alan veya düşen cihazlar pek çok insanı zor durumda bıraktı. Kış ayları telefon bataryasını olumsuz etkileyebiliyor.

Yeni nesil akıllı telefonların bataryası gün içinde ani şekilde bitebiliyor. Soğuğa karşı tekno cihazlarda alınabilecek önlemlere göz attık.

Batarya erken biterse

Aşırı  Soğuk  havalarda ekran ve bataryalar en fazla etkilenen parçalar. Tüketicilere telefonlarını aşırı  Soğuk  havalarda korumak için ilk olarak sıcak tutmaları öneriliyor. Bunun için palto cebinde , çantada taşımak en basit çözümler olarak görülüyor.

Soğuk havalarda akıllı telefonların batarya dayanıklılık süresi de ciddi oranda düşüyor.  Soğuk  şarjın dayanıklılık süresini etkiliyor. Hava şartları belirli bir derecenin altına düştüğü zaman telefon şarjı az gitmeye başlıyor. Boşalan bataryayı doldurmak için de telefonun belli bir sıcaklıkta olmasına dikkat edilmesi ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 1 =