Anayasa değişikliği teklifinin 12 nci maddesi görüşülüyor

TBMM ve Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin yenilenmesine ilişkin  Anayasa   değişikliği   teklifinin  12.  maddesi  Meclis genel kurulunda görüşülmeye başlandı.

milliyet
0

var ArticleID = 2378563; Milliyet.com.tr »Siyaset »Haber »Anayasa  değişikliği   teklifinin  12  nci   maddesi  görüşülüyorEklenme Tarihi14.01.2017 - 17:39-Güncellenme Tarihi14.01.2017-17:45 Anayasa  değişikliği   teklifinin  12  nci   maddesi  görüşülüyorTBMM ve Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin yenilenmesine ilişkin  Anayasa   değişikliği   teklifinin  12.  maddesi  Meclis genel kurulunda görüşülmeye başlandı.Paylaş Twitle Yorum Yaz0 A+ a-

TBMM de ,Türkiye Cumhuriyeti Anayasasında Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Teklifi nin görüşülmesiyle ilgili bileşimin 6  nci  gününde bugünkü oturum başladı.  Anayasa   değişikliği  teklifinde görüşülmeye başlanan madde ile Cumhurbaşkanı ve TBMM ye karşılıklı olarak fesih yetkisi veriyor.

Cumhurbaşkanı ve TBMM , yeni seçilen Cumhurbaşkanı ve milletvekilleri göreve başlayana kadar görevine devam edecek.

TBMM , üye tam sayısının beşte üç çoğunluğu ile seçimlerin yenilenmesine karar verebilecek. Cumhurbaşkanlığı seçimi ve genel seçimler birlikte yapılacak.

Bu habere ifade bırak0Mutluyum0Şaşkınım0Kararsızım0Kızgınım0ÜzgünümToplam ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 4 =