Elektronik ortamlarda sınavlar nasıl yapılıyor?

2016 yılından bu yana ÖSYM kurumu YDS gibi sınavlarını  Elektronik  ortamda yapıyor. Sadece İstanbul , Ankara ve İzmir de bulunan e-sınav merkezinde sınavların nas

haberturk
0

YDS , ALES gibi  sınavlar  artık  Elektronik  ortamda yapılıyor. 2016 yılında Ankara da 5 bin kişilik kapasiteye sahip  Elektronik  sınav merkezi kuruldu. İlk kez bugün Habertürk TV ekibine kameraları açıldı. ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Ömer Demir , sınav salonunda bir aday için hazırlanan kabinde sınav güvenliği hakkında bilgi verdi.

ELEKTRONİK ORTAMDA SINAVLAR NASIL YAPILIYOR?

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Ömer Demir , "Bu binamız tam güvenlikli bir bina. Adaylar kapı girişlerinde yüz tanıma sistemi ile binaya giriş yapıyor. Salona geldiğinde kendisine ayrılmış kabine oturuyor. Aday , TC kimlik numarası ile giriş yapıyor. Kendisini çeken web kamera ile tekrar resmini alıyoruz. Böylelikle kişinin yoklaması alınmış oluyor. Ekrandaki açıklamaları okuyarak sınavın başlamasını bekliyor. Binamız sinyal kesici mekanizma ile donatılmış durumda. Sınav esnasında dışarı ile iletişime geçilmesi engelleniyor.

ADAYLAR 300 ÜZERİNDE KAMERA İLE ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 1 =